Zespół odpowiedzialny za projekt.

Elli Fischer - niezależny pisarz, tłumacz i redaktor oraz współzałożyciel HaMapah, projektu, który stosuje analizę ilościową do literatury rabinicznej i który jest partnerem w projekcie Prenumeranten. Jest redaktorem-założycielem The Lehrhaus, magazynu internetowego poświęconego współczesnej myśli żydowskiej, a jego artykuły pojawiały się w wielu żydowskich publikacjach. Absolwent Uniwersytetu Yeshiva, święcenia rabinackie otrzymał od Naczelnego Rabinatu Izraela. Pracuje nad doktoratem z historii Żydów na Uniwersytecie Tel Awiwskim. Pochodzi z Baltimore, obecnie mieszka w Modiin w Izraelu z żoną i czwórką dzieci.
fischer.tirgum[at]gmail.com 

Moshe Schorr jest studentem informatyki na Technion - Izraelskim Instytucie Technologii. Odpowiada za techniczne aspekty projektu.
mosheraphael[at]gmail.com 

Marcin Wodziński – profesor historii i literatury żydowskiej, kierownik Katedry Judaistyki im T. Taubego w Uniwersytecie Wrocławskim. Jego obszar zainteresowań naukowych to historia społeczna Żydów, dzieje Żydów na Śląsku oraz żydowska kultura materialna. Jest kierownikiem projektu Prenumeranten. 
marcin.wodzinski[at]uwr.edu.pl

Bazy danych bibliografii czasopism polsko-żydowskich opracowali:


prof.  Marcin Wodziński  - profesor historii i literatury żydowskiej, kierownik Katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego

dr hab. Agnieszka Jagodzińska,
Katedra Judaistyki im. T. Taubego UWr

dr Barbara Pendzich,
Katedra Judaistyki im. T. Taubego UWr

Tomasz Bernaś,
Katedra Judaistyki im. T. Taubego UWr










Projekt strony  bibliografii katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego:
dr Rafał Werszler, IINIB UWr



Autorem prac malarskich dla tła na stronie jest:
Lev Stern, polsko-izraelski architekt i artysta żydowskiego pochodzenia.

Urodził się w 1945 t. Jenakijewem w rodzinie polskich Żydów, którzy podczas II wojny światowej uciekli do Związku Radzieckiego. W 1948 roku wraz z rodziną osiedlił się we Wrocławiu. W 1959 roku wyemigrował do Izraela, gdzie zamieszkał w Jerozolimie. W 1971 roku ukończył studia architektoniczne na Politechnice w Hajfie. Następnie otworzył własne biuro architektoniczno-projektowe w Jerozolimie, które prowadzi do dnia dzisiejszego. Wykładał także na Izraelskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Bezalel. W latach 1982-1984 mieszkał w Paryżu. W 1987 roku wrócił do Wrocławia, gdzie mieszka przez kilka miesięcy w roku.
Kolekcja jego prac zdobi Katedrę Judaistyki Uniwersytetu Wroclawskiego.
(Źródło: Wikipedia)

Design your own site with Mobirise